19 Srp

Co se započítává do doby hraní?

Doba hraní u živé hudby je odlišná od elektronické hudby. Aktivní hraní na akustické nástroje je fyzicky náročné, proto abychom vydrželi hrát a zejména zpívat několik hodin, započítávají se do celkové doby vystoupení také přestávky (ať již naše, či pro potřeby programu akce). Konkrétně jedna hodina hraní zpravidla znamená 45 min. čistého hraní a cca 15 min. přestávky, dohodnutá doba hraní se tedy započítává vč. přestávek (např. domluvené hraní od 18:00 – 22:00, tj. 4 hodiny je včetně přestávek). Jen upozorňujeme, že přestávky děláme dle aktuální fyzické kondice muzikantů a mohou se od popsaného modelu lišit. Dobu potřebnou pro postavení, či naopak sbalení nástrojů či zvukové aparatury (zvučíme-li se sami vlastní aparaturou) do doby vystoupení nezapočítáváme.

Konkrétní příklad: hudební vstoupení je např. domluveno na 4 hodin se začátkem od 18:00 hodin. Znamená to, že přijedeme cca 60 minut před začátkem, tedy v tomto případě kolem 17:00 hod., postavíme hudební nástroje, ozvučíme se apod. a v 18:00 začínáme hrát první písničkou. Pokud přijedeme o něco dříve, dovolí-li to dopravní situace, a budeme připraveni začít hrát o něco dříve (po vzájemné dohodě) = o dobu o kterou začneme hrát dříve, také dříve skončíme. Po vzájemné dohodě lze však naše vystoupení prodloužit o další čas (dle aktuální situace a jak se budou hosté pořadatele bavit a také dle aktuální kondice muzikantů)

Potřebuje-li pořadatel vlastní přerušení hudebního vstoupení, např. vstup ochutnávky vína, nějaké povídání pořadatele či jiný vstup v rámci programu, do doby našeho vystoupení – toto přerušení ze strany pořadatele započítáváme také do doby našeho vstoupení, o tento čas se tedy naše vystoupení neprodlužuje, proto je nutné, aby s tím pořadatel počítal. 

Tento způsob je standardní u jakékoli živé hudby. U čistě živého hudebního vystoupení trénované hlasivky odcházejí po 5 – 6 hodinách. Proto hudební vstoupení delší než-li 5 hodin je jen na individuální domluvě.

V případě, že budete potřebovat domluvit jiný, odlišný scénář vystoupení, kontaktujte nás předem. Na všem se dá domluvit.

 

0 Comment

related posts