[vc_row][vc_column width=“1/3″][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]

Honorář za vystoupení – platba na účet a smlouva

Honorář za vystoupení se domlouvá vždy předem. Standardně se vyplácí (pouze) kapelníkovi hotově po vystoupení. Přejete-li si honorář uhradit převodem na bankovní účet informujte nás prosím předem.

Možnosti smluvních vztahů:

  1. Smlouva bez IČ – Zašleme Vám uměleckou smlouvu včetně čísla našeho bankovního účtu. Dohodnutý honorář se nenavyšuje. Zdanění (z. č. 586/1992, § 10) zajistíme sami z honoráře.
  2. Smlouva na IČ – v případě, že potřebujete honorář fakturovat, tzn. potřebujete naše IČO, zašleme Vám smlouvu o dílo (§ 2586 NOZ), dále fakturu (případně ji přivezeme s sebou). V tomto případě bude k dohodnuté ceně připočteno 15%, tj. zdanění honoráře, které odvedeme státu.
  3. Smlouva pro plátce DPH – jste-li plátce DPH a přejete-li si doklad od plátce DPH, informujte nás předem, zajistíme fakturu od plátce DPH. V takovém případě se dohodnutý honorář zvýší o 21%, tj. zákonná výše DPH, kterou odvedeme státu.

Smlouvu podepíše kapelník před vystoupením (na základě vámi zaslaných údajů a domluvy předem). Kapelník je zpravidla ten, se kterým hudební vystoupení domlouváte.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]

Jaký prostor pro vystoupení cimbálovky?

Cimbálovka potřebuje k vystoupení cca 3 x 3 m. Ideálně pod stříškou (stačí stan) pro případ přeháněk (cimbál nesmí zmoknout). Pro případné zvučení či osvětleni je potřeba zajistit v dosahu 220V (stačí prodlužovák).[/vc_column_text][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]

Přestávky?

Doba hraní u živé hudby je odlišná od elektronické hudby. Aktivní hraní na akustické nástroje je fyzicky náročné, proto abychom vydrželi hrát a zejména zpívat několik hodin, do doby vystoupení se započítávají také přestávky. Konkrétně jedna hodina hraní znamená 50 min. čistého hraní a cca 10 min. přestávky. Tento způsob je standardní u jakékoli živé hudby. U čistě živého hudebního vystoupení trénované hlasivky odcházejí po 5 – 6 hodinách. Proto hudební vstoupení delší než-li 5 hodin je jen na individuální domluvě.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]

Vyplácení honoráře za vystoupení

Honorář se v případě vyplácení hotově zpravidla vyplácí kapelníkovi bez účasti ostatních muzikantů. Je to proto, že kapelník rozhoduje o výši honoráře jednotlivým muzikantům dle jejich výkonu. Často také v hudebních kapelách dochází k hostování jednotlivých muzikantů. Hostující muzikant si dopředu s kapelníkem domlouvá výši honoráře nezávisle na výši celkové platby za vystoupení kapely. Kapelník je zpravidla ten, se kterým hudební vystoupení domlouváte.

[/vc_column_text][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]

Ozvučení cimbálovky

Naše cimbálovka, pokud to je potřeba, se zvučí sama (s výjimkou velkých venkovních akcí či velkých sálů).  Cimbálovku standardně není potřeba zvučit (hrajeme na akustické nástroje). Zvučení je potřeba při vystoupení pořádané ve velkých venkovních prostorách (náměstí apod.). Na soukromých či malých akcích se v případě potřeby ozvučíme sami. Vždy záleží pro kolik lidí se bude hrát a odhadnout zda cimbálovka tento počet lidí „přehluší“. Zkušenost nám říká, že do 30-40 lidí není ozvučení potřeba, jakmile se počet posluchačů přiblíží 50 osobám, pak je zvučení většinou potřeba. Na tyto informace se vás při domlouvání akce zeptáme, ale to jen pro naši informaci, zda máme s sebou přivést aparaturu či nikoli.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/3″][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_single_image border_color=“grey“ img_link_target=“_self“][vc_column_text]I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]